Boa Atölye: “Yazan: Oynayan”

  • Bu 3 aylık atölyede katılımcılar düşlerini ve düşüncelerini cümlelerden sahneye dönüştürecek, farklı oyunculuk tekniklerinden esinlenilmiş çalışmalar yapacak.
  • Oyunculuğun ve yazarlığın kimine göre temelleri, kimine göre de farklı bir türü tecrübe edilecek. Katılımcılar düşünecek, hissedecek,  yazacak, oynayacak.
  • Atölyenin sonunda ortaya çıkan hikaye sahneye taşınacak, seyirci, yazar ve oyuncular bir bütünün içinde birleşecek.
  • Atölyenin sonunda katılımcıların kaleme aldığı sahne/monolog/oyun, katılımcılar tarafından sahnelenecektir.
  • Atölye çalışmalarına Aralık 2021 tarihinde başlanacaktır.
  • Kontenjan 15 kişi ile sınırlıdır.
  • 3 ay boyunca her Pazar : 12.00-17.30

İki Atölye Bir Arada

Atölye, daha önce hiçbir şey yazmamış ama çok istemiş, sınırlı sayıda üretimde bulunmuş ama kimseyle paylaşmamış, ya da yazmakla ilgilenen ve kendini dramatik yazım konusunda geliştirmek isteyen herkesi kapsar. Yazım sürecinde karşılaşılan problemleri ve çıkış noktalarını beraberce bulmayı hedeflerken, yazarın oyun yazma sürecindeki deneyimlerini paylaştığı kendi serüveni üzerinden katılımcıları üretime davet etmeye çabaladığı bir süreç olacaktır.

Atölyenin sonunda tüm katılımcıların bir sahne metni üretmesi hedeflenmektedir.

3 ay sürecek olan atölye, kombine edilmiş oyunculuk egzersizleriyle enstrümanınızı geliştirmeye ve çalışmanızı yeni boyutlarda keşfetmeye yardımcı olacak. Başka karakterleri anlamak için önce kendimizi dinleyeceğiz. Sonra partnerimize, dekorumuza, aksesuarımıza ve içinde bulunduğumuz alana kulak vereceğiz. Kendimizin ve karakterimizin duygularını, düşünce yapısını ve davranışlarını inceleyip, önyargılarımızı kendi lehimize kullanacağız.

Bu 3 aylık atölyede amaç; katılımcının çağdaş oyunculuk teknikleri yardımıyla kendi oyunculuğa yaklaşımını kaba hatlarıyla şekillendirebilmesi, tecrübeli katılımcıların yeni yollar keşfedebilmesi, karakter üzerine özgün bir bakışa sahip olunması, monolog ve sahne performanslarında hayali bir gerçekliğe ulaşılmasıdır.

Ön Başvuru Formu

Teşekkür ederiz. Başvurunuz alınmıştır. Size ulaşacağız.
Hay aksi! Lütfen tekrar deneyiniz.